Markéta Gregorová

  • Členka INTA Výbor pro mezinárodní obchod
  • Členka DSCA Delegace v Parlamentním výboru pro partnerství EU-Arménie, ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Ázerbájdžán a v Parlamentním výboru pro přidružení EU-Gruzie
  • Náhradnice AFET Výbor pro zahraniční věci
  • Náhradnice SEDE Podvýbor pro bezpečnost a obranu
  • Náhradnice DNAT Delegace pro vztahy s Parlamentním shromážděním NATO

Markéta Gregorová (*14. ledna 1993) je členkou Pirátů, europoslankyní, 1. místopředsedkyní krajského sdružení Pirátů v Jihomoravském kraji a předsedkyní Evropské pirátské strany. Pochází z Mostu, od září 2012 se vyskytovala především v Brně a nyní to střídá i s Bruselem a Štrasburkem.

Markéta vystudovala Podkrušnohorské gymnázium v Mostě a v lednu 2016 získala bakalářský titul na Masarykově univerzitě v Brně v oborech Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Po třech letech v milovaném BizBoxu, kde byla e-commerce specialistou a testerem webových aplikací, se do parlamentních voleb 2017 vrhla pomoci Pirátům jako volební manažer. Po úspěchu Pirátů v těchto volbách pracovně oscilovala mezi soukromou sférou (markéťačka a PR specialistka) a aktivismem (vedoucí zahraničního odboru Pirátů). V říjnu 2018 se stala neuvolněnou zastupitelkou města Brna, tuto funkci složila po získání mandátu europoslankyně v květnu 2019.

V Pirátské straně působila v letech 2013 - 2015 jako volená vedoucí Zahraničního odboru, od května 2017 tuto pozici zastávala na dva roky znovu. V rámci toho reprezentuje české Piráty i na pozici předsedkyně Evropské pirátské strany (PPEU), kterou byla na rok zvolená v prosinci 2018.

Aktivně se zajímá o politiku již několik let, zpívá v kapele Definitivní Ententýk, předstírá slavnou ukulelistku, je závislá na svojí kočce Kočce a při volbách by jí největší radost udělalo, kdyby lidé volili informovaně.

Transparentní účet člena Evropského parlamentu - General Expenditures Allowances

Kalendář

Navrhni úpravu