Digitální konference

5. prosince 2020 proběhla ve spolupráci Zahraničního odboru Pirátské strany a Markéty Gregorové, poslankyně Evropského parlamentu skupiny Greens/EFA, online konference Going Digital.

Záznam konference

Úvodní slovo

Dezinformace v době pandemie

Dezinformační kampaně nejsou nic nového. S rozmachem sociálních sítí se jejich význam jen zvýšil a objevují se hlasy, volající po silné regulaci v rámci “boje proti dezinformacím”. Jak ale ovlivnily průběh pandemie Covid 19, jakou roli budou hrát a jak je budeme v budoucnu řešit?

Digitální řešení a digitální hrozby v době pandemie

Pro zmírnění následků pandemie byly nasazeny moderní technologie: od aplikací, které vás upozorní na potenciálně rizikový kontakt, až po masové využívání dat technologických obrů, kdy jsou státy odkázány na informace o pohybu občanů přebrané od Google. Prolomili jsme tím další řadu základních lidských práv, nebo to bylo pro boj nezbytné?

Karanténní vzdělávání

Jarní zavření škol přineslo šok - i několik měsíců na přípravu dalšího kola vzdělávání distanční formou. Jak byl tento čas využit? Je distanční vzdělávání nový trend nebo slepá ulička? Co může školám pomoci se s problémem vypořádat a jak současná situace změní životy dnešních studentů?

George Tilesch online Dialogue

Budoucnost evropské digitální politiky

Digitální přechod je nedílnou součástí evropských plánů obnovy a již se začínají objevovat první legislativní návrhy. Co dělá Evropa v regulaci digitálních technologií špatně, kde leží její síla a co bude její Achillovou patou?

Karanténní ekonomika

Jarní karanténa přinesla ekonomikám po celém světě masivní zpomalení - a podzimní omezení se do ekonomiky teprve zakusují. Kdo je vítězem těchto změn, kdo je poražený? A jedná se o dočasný výkyv nebo jen urychlení posunu k novému standardu?

Šárka Homfray

Je budoucnost demokracie digitální?

Pandemie Covid 19 vedla k přesunu politických jednání do virtuálního světa a dalšímu vzestupu a posílení technologických gigantů. Jsme jako voliči ovlivňováni skrze naše data? Je budoucnost demokracie v digitálním světě, nebo naopak musíme demokracii proti technologiím bránit?

Závěr

Řečníci